Zadnja kriterijska regata za razred optimist in določitev reprezentance

V sredini maja je v organizaciji Jadralnega kluba Burja v Izoli potekala že tradicionalna regata Pokal Burje 2017 za razrede optimist, laser radial in laser 4.7. Za jadralke in jadralce v razredu optimist je bila regata tudi zadnja kriterijska regata za uvrstitev v reprezentanco za nastope na evropskem in svetovnem prvenstvu razreda optimist.

V razredu optimist se je v konkurenci 61 jadralcev zmage veselil Luka Zabukovec (JK Jadro Koper), drugo mesto je osvojil Daniel Cante (JK Izola), tretje mesto v absolutni razvrstitvi in prvo mesto med dekleti pa je osvojila Alja Petrič (JK Jadro Koper). V razredu laser radial je prvo mesto osvojil Taš Kolman (JK Burja Izola), drugo mesto Martin Peternelj (JK Jadro Koper), tretje pa Nicolo Kravanja (JK Burja Izola). V razredu laser 4.7 pa je z najboljšim izkupičkom na prvem mestu končal Peter Milivojevič, drugo mesto je osvojil Janez Zabukovec, tretje pa Klemen Petrovič (vsi JK Jadro Koper). …

Več si lahko preberete v 220. št. revije Val navtika.