Toni Vodišek uspešno na Hydrofoil Pro Tour

Val221

V francoskem Montpellieru je med 1. in 5. junijem ponovno izvrstno nastopil Toni Vodišek (Kite Klub Koper), lanski evropski in svetovni mladinski prvak razreda formula kite v kategoriji do 18 let, ki nadaljuje z uspešnimi nastopi, zaupanje v njegov talent pa izkazujejo tudi sponzorji. Na regati Hydrofoil Pro Tour se je mladi Koprčan zmage veselil v kategoriji do 18 let, drugo mesto je osvojil v kategoriji do 21 let, skupno pa končal na odličnem petem mestu. V absolutni konkurenci sta prvo in drugo mesto osvojila Francoza Nicolas Parlier in Axel Mazella, na tretjem mestu pa je končal kajtar iz Monaka Maxim Nocher.

Na regatah Hydrofoil Pro Toura kajtarji ne uporabljajo predpisane opreme, zato so tovrstne regate odlična priložnost za preizkušanje najnovejše opreme in ohranjanje stika s konkurenco, kar je še kako pomembno pred nadaljevanjem sezone, ko sta na sporedu evropsko in svetovno prvenstvo razreda formula kite.